Львівська область
Розташована на крайньому заході України. Межує на півночі та північному сході з Волинською та Рівненською, на сході і південному сході — з Тернопільською та Івано-Франківською областями, на півдні — із Закарпатською областю. На заході проходить частина державного кордону України з Польщею.
Обласний центр — м.Львів
Область населена переважно українцями, у гірській частині області проживає етнічна група бойків.
Природні умови області різноманітні, що зумовлено її розташуванням на стику різних фізико-географічних perioнів. Львівщина лежить у межах лісостепової зони та Українських Карпат. Рельєф області на півдні — гірський, далі на півночі змінюється на височинний у Передкарпатті, горбогірний на Подільській височині, низовинний на Малому Поліссі і Верхньосанській рівнині та знову височинний у межах Волинської височини. Найбільші підвищення Подільської височини Львівської області — Розточчя (до 397 м), Гологори з найвищою вершиною рівнинної частини області — г. Камулою (471 м) та Вороняки (до 440 м). На півночі переважають ліси та лісостеп, на південному заході простягаються Українські Карпати. Їхню зовнішню смугу становлять Бескиди, що складаються з паралельних хребтів і долин. Пересічна висота Верхньодністровських Бескидів — 750 м та Сколівських Бескидів — 1200-1360 м. Внутрішню смугу утворює Вододільний хребет з г. Пікуй (1408 м) — найвищою точкою Львівської області.
Клімат Львівської області помірно континентальний. Він формується в основному під впливом Атлантичного океану (значна кількість опадів, швидка зміна погоди), а також континентальних повітряних мас. Неоднорідність поверхні обумовлює помітну відмінність клімату різних частин області — тепліший на рівнині і холодніший в горах. Зима відносно тепла, з частими відлигами, літо тепле, але не спекотне, іноді прохолодне (особливо у Карпатах). У горах клімат значно суворіший, спостерігається зниження температури з висотою (близько 0,5 градусів на 100 м висоти). Сніговий покрив нестійкий, встановлюється у грудні, сходить у березні. Найбільша його висота у лютому (30-40 см на рівнині й 50-100 см у горах).
Природна рослинність представлена лісовими, лучними та болотними угрупованнями. Ліси широколистяні мішані, хвойні. У гірських та північних районах великі масиви лісів (сосна, ялина, бук, дуб, граб).
Розподіл гідрографічної сітки області зумовлений положенням її в межах Головного Європейського вододілу, що розділяє басейни Балтійського і Чорного морів. Територією області течуть 8950 річок, з них 216 довжиною понад 10 км кожна. Вони належать до басейнів Дніпра і Дністра (басейн Чорного моря) та Західного Бугу (басейн Балтійського моря). Найбільша річка — Дністер (довжина у межах області 250 км), його притоки: Бистриця, Стрий, Свіча (праві), Стривігор, Верещиця (ліві). До басейну Чорного моря належить також р. Стир (притока Прип’яті), до басейну Балтійського моря — притоки Західного Бугу Полтва і Рата, а також Вишня і Шкло (притоки Сану). На території області багато невеликих озер, найбільші — Янівське, Дроздовицьке та Любінське. В області нараховується більш як 100 джерел мінеральної води різного складу, більшість з них використовується для лікування. Здійснюється також промисловий розлив лікувально-столових вод «Олеська», «Моршинська», «Трускавецька», «Сколівська», «Солуки».
Львівська область має значні курортні, оздоровчі, спортивні та екскурсійно-туристичні рекреаційні ресурси (природні умови, історичні, архітектурні, етнографічні пам’ятки). На думку мешканців інших регіонів України та іноземних туристів, найцікавішим є передусім Львів. Але Львівщина – це також гори, передгір’я, замки й інші пам’ятки та цікаві місця. Тут здебільшого збереглися елементи, споруди чи ансамблі всіх важливих європейських архітектурно-містобудівних напрямів: давньоруського, романського, готичного, ренесансу, бароко, класичного, ампіру, модерну тощо.
Славсько
Розташоване у сонячній долині, ніби в амфітеатрі, в місці злиття двох річок — Опору і його притоки Славки, на висоті 590-600 м над рівнем моря. Зі всіх боків селище оточене горами. Найвищі вершини — Кичерка (845 м), Плай (876 м), Присліп (990 м), Плішка (1038 м), Ільза (1066 м), Клива (1069 м), Писана Криниця або Довбушанка (1236 м), Високий Верх (1245 м), Тростян (1235 м).Тисовець
Вперше згадується в історичних документах 1538 р.У Тисовці в лютому сноубордисти проводять свої т. зв. фестивалі. Відомий Тисовець і спеціальною 500-метровою трасою для могулу, одного з видів фрістайлу. Саме тут проводяться змагання з цього, вже олімпійського, виду спорту.
Великий Любінь
У смт. Великий Любінь знаходиться один із найстаріших курортів Європи, лікувальні сірководневі джерела якого описані особистим лікарем короля Стефана Баторія, краківським вченим Войцехом Очком у 1578р. У той час тут почала функціонувати перша примітивна водолікарня, а перший санаторій був збудований у 1778р. австрійським підприємцем. До 1939 р. курорт мав 50 га лісопарку, басейни, бальнеологічне відділення, фізіотерапію на березі річки Верещиці, рибні стави площею 600 га, автомобільне та залізничне сполучення, банк, пошту, ресторани, бари, кафе. Тепер тут функціонує санаторій «Великий Любінь». Основними лікувальними факторами є сірководнева вода типу «Мацеста» і торф’яні багна (грязі).