<b><span style="font-size:12pt">Карпати</span></b> - це старий гірський масив Європи, самобутній культурний регіон. Відпочивати в Карпатах можна круглий рік.
Найпопулярнішими гірськолижними курортами є Славськоє, Буковель, Драгобрат. Є схили будь-якого рівня складності, окрім чорних. Гірськолижний сезон в Карпатах триває з грудня до березня.
Влітку до Карпат їдуть туристи, що віддають перевагу або зеленому туризму - це катання на конях, купання в гірських річках і так далі, або екстремальному туризму, - це походи в гори пішки і на велосипедах, поїздки на джипах, парапланеризм.
Також Карпати є ідеальним місцем для лікування і оздоровлення завдяки наявності безлічі мінеральних джерел. Найвідоміші оздоровчі курорти Карпат - Свалява, Поляна, Синяк.
<p> <b>Трускавець</b>
<p>
Унікальний і найдавніший бальнеологічний курорт України. Курорт розташований у передгір’ї Східних Трускавець Карпат, на висоті 350-400 м. над рівнем моря в живописній долині гірської річки. Трускавець - чиста екологічна зона. Повна свіжості зелена долина, багате на кисень і озон повітря, теплий, помірно континентальний клімат і цілющі мінеральні води - все це створює винятково сприятливі умови для відпочинку і оздоровленя. Трускавець всього за сто кілометрів від найбільшого міста Галичини - Львова. Львів же через залізничне сполучення та аеропорт зв’язаний з усім світом. Трускавець набуває слави одного з провідних курортів Європи. Своїми лікувальними можливостями він не поступається таким відомим курортам як Віші, Беден - Баден, Карлові Вари. У Трускавці вже у цей час відпочивають посли і президенти іноземних держав.
Трускавець Сьогоднішній Трускавець - це велике курортне місто, де одночасно можуть лікуватися і відпочивати до 15000 чоловік, а за рік сюди приїжджає майже 200 тисяч пацієнтів з України, близького і далекого зарубіжжя.
До Трускавця можна дістатися численними шляхами. Можна доїхати до м.Трускавця автобусом чи авто. Можна дістатися і поїздом, якщо такий курсує або доїхати до станцій Львів або Стрий.
До Львова можна долетіти і літаком.
Зі Львова їздять маршрутні таксі, електропоїзди до м.Трускавець, таксі.
<p> <b>С<span style="font-size:10pt">хідниця</span></b>
<p>
В 20 км від Трускавця в живописній долині річки Східничанка розкинулось невелике селище Східниця. В Східниці створені чудові умови для комплексного лікування багатьох недуг з використанням багатьох засобів – мінеральних Східниця вод для внутрішнього і зовнішнього застосування, озокеритної терапії, лікувально фізкультури, особливе Карпатське повітря.
В Східниці сприятливі умови клімату середньогір’я, повітря наповнене ефірними маслами, розріджене, змінює частоту дихання, стимулює кровоносні органи і регуляторну функцію центральної та нервової систем. А також нормалізує процеси в органах шлунково-кишкового тракту.
Медичними показаннями для перебування на курорті є:
<ul>
<li>захворювання нирок та сечовивідних шляхів;
<li>захворювання органів травлення;
<li>захворювання обміну речовин...
</ul>
Багата східницька земля мінеральними водами, чистим повітрям, смерековими лісами.
Для дозвілля гостей є кафе "Вернісаж", "Шале", "Зорепад", "Santa Maria", "Три сини", "Ді Анна", розважальний комплекс "Джанго". А на гірських схилах поблизу Східниці можна побачити цілком фантастичний пейзаж із гігантськими "вентиляторами". Це перша в Українських Карпатах вітроенергетична електростанція.
СХІДНИЦЬКІ ДЖЕРЕЛА
<ul>
<li><b>Джерело №1</b> - гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва вода, помічна при сечокам'яних хворобах, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистах. Розміщене в лісовій зоні біля вілли "Золоте руно".
<li><b>Джерело № 1-с</b> - має підвищений вміст органічних речовин та яскраво виражену біологічну лікувальну дію при захворюваннях печінки й сечовивідних шляхів, а також при панкреатитах. Розміщене по вул.Зарічній, біля готельного комплексу "Три Сини".
<li><b>Джерело №2-с</b> - типу "Боржомі", "Поляна Квасова", має великий ефект при гастритах, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах. Розміщене недалеко від автовокзалу на вул.Т.Шевченка.
<li><b>Джерело №3 </b>- слабо мінералізована слабо-кисла гідрокарбонатно-кальцієва вода, має сечогінну та Східниця протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, сприяє відновленню нормальної роботи нирок. Розміщене при в'їзді зі сторони Борислава в Східниці в лісовій зоні.
<li><b>Джерело №8, 9, 10</b> - гідрокарбонатно-кальцієві води, які рекомендують при захворюваннях печінки та жовчних шляхів. Розміщене в бюветі на вул.Т.Шевченка.
<li><b>Джерело №15</b> - вода з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю(Аналогів в Україні немає). Корисно вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю. Розміщене в лісовій зоні біля санаторію "Гуцулка".
<li><b>Джерело №13</b> - подібна до джерела №15, сприяє виведенню з організму радіонуклідів. Розміщене біля готельного комплексу "Три Сини".
<li><b>Джерело №18</b> - має підвищену кількість мікроелементів і біологічно активних лікувальних органічних речовин, які збільшують утворення жовчі. Розміщене на вул.Котляревського, поблизу готеля "Санта-Марія".
<li><b>Джерела №25 і 26</b> - слабо мінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води, які рекомендують вживати при захворюваннях нирок та після хвороби Боткіна. Розміщене в лісовій зоні біля лікувально-оздоровчої бази "Зелений бір".
</ul>
<p> <b><span style="font-size:10pt">Славсько</span></b>
<p>
Славсько У цій царині чарівних ландшафтів і краєвидів, студених річок і пахучого, настояного на гірських травах повітря відпочиваючих чекають сотні турбаз, будинків відпочинку та спортивних споруд. У селищі Славсько — центрі гірськолижного спорту — до послуг шанувальників карколомних спусків десять підйомників, з них три — на горі Тростян. Незабутні враження збереже на все життя той, хто скористається спортивною крісельною канатною дорогою — найдовшою в Україні, яка простягнулася над карпатськими полонинами на 2700 метрів.
Славсько розташоване у сонячній долині, ніби в амфітеатрі, в місці злиття двох річок — Опору і його притоки Славки, на висоті 590-600 м над рівнем моря. Зі всіх боків селище оточене горами. Найвищі вершини — Кичерка (845 м), Плай (876 м), Присліп (990 м), Плішка (1038 м), Ільза (1066 м), Клива (1069 м), Писана Криниця або Довбушанка (1236 м), Високий Верх (1245 м), Тростян (1235 м).
Славсько має досить розвинену інфраструктуру зимового та літнього відпочинку. До Ваших послуг численні готелі, пансіонати, приватні садиби, а також витяги з трасами різних рівнів складності, прокати лижного спорядження, різноманітні заклади харчування.
Осторонь транскарпатської автомагістралі височить комфортабельна спортивно-тренувальна база з готелем "Тисовець". Ця найбільша з високогірних спортивних споруд в Карпатах розташована на надхмарній висоті (1000 метрів над рівнем моря) одночасно може прийняти 450 чоловік.
<p> <b><span style="font-size:10pt">Моршин</span></b>
<p>
Моршин Курорт Моршин – невелике містечко розташовано в передгір'ї Карпат, добре відомий в країні і за ії межами, як бальнеологічний курорт. Розташований в мальовничій долині, яку оточують узвишшя, суцільно покриті лісами. У рівнинній частині розташовується курортна зона з парками, де знаходяться санаторії та курортно-побутові заклади, в верхній, залісненій частині – джерела мінеральних вод і цех по розливу мінеральної ропи і виробництву натуральної лікувальної солі.
З перших хвилин перебування в Моршині вас оточує атмосфера спокою, легкості, піднесення, свіже повітря насичене ароматами лісних трав, тиша, яка застигла в старих соснах і дубах,– все це створює гарний настрій відпочиваючих курорту, які приїхали з усіх куточків нашої держави і держав близького зарубіжжя. Ріки, ліси, багаті дичиною, ягодами, грибами, затишні галявини та захищені від вітрів схили – це є Прикарпаття.
Моршин має добре налагоджене автомобільне і залізничне сполучення. Велика кількість кафе, ресторанів, літніх павільйонів дадуть змогу в колі друзів гарно провести вільний час і відпочити. Залізничний вокзал і автостанція знаходяться майже в центрі курорту, тому віддаль до найближчого санаторію не більше 100-150 метрів, а до найвіддаленішого – 300-400 метрів.
<p>Курорт Моршин вибирають завдяки його лікувальним факторам - джерелам мінеральних вод.
<ul>
<li>Джерело № 1
Мінеральна вода джерела №1 призначається при захворюваннях, які супроводжуються зниженим вмістом та повною відсутністю вільної соленої кислоти в шлунковому соці. У мінеральній воді цього джерела знаходяться марганець, залізо, бром, йод.
<li>Джерело №4
Використовують при лікуванні сечокислих діатезів, сечокам'яної хвороби.
<li>Джерело №6
</ul>
Мінеральна вода свердловини №6 застосовується при захворюваннях органів травлення з нормальною та Моршин підвищеною кислотністю шлункового вмісту.
Моршинські мінеральні води використовують як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, а також для різних промивань та зрошень.
Ефективним методом бальнеотерапії є зовнішнє застосування мінеральних вод у вигляді ванн. Для них використовується високомінералізована ропа поверхневого шару джерела № 1 та свердловини № 20. Вода свердловини № 20 - хлоридно-натрієвий розсіл (ропа) з мінералізацією 250-300 г\л.
На курорті використовуються і такі природні лікувальні чинники, як торф'яна грязь та озокерит.
Озокеритотерапія призначається при виразкових хворобах шлунку та дванадцятипалої кишки (поза стадією загострення), хронічних гастритах, захворюваннях печінки та жовчних шляхів, кишечнику, деяких захворюваннях нирок та жовчовивідних шляхів, запальних, гінекологічних хворобах, захворюваннях периферійної нервової системи та органів опори та руху.
<b>На курорті Моршин з успіхом можливо лікувати:</b>
<ul>
<li>хвороби стравоходу;
<li>хвороби шлунку (хронічний гастрит із секреторною недостатністю, гастро дуоденіт з порушенням секреторної та моторної функції шлунку);
<li>функціональні розлади шлунку з порушенням секреції, рухової активності;
<li>виразку шлунку, дванадцятипалої кишки;
<li>хвороби оперованого шлунку;
<li>хвороби кишечника;
<li>функціональні розлади шлунку;
<li>хвороби печінки;
<li>хвороби жовчних шляхів (холецистит, холангіт різної етіології;
<li>функціональні захворювання жовчних шляхів та жовчного міхура;
<li>жовчно-кам'яну хворобу;
<li>панкреатит хронічний рецедивуючий, а також спайкові тяжі по ходу кишечнику, які не викликають часткової непрохідності;
<li>перігастрити, перідуоденіти, перігепатити, періхолецистіти, які розвинулись на ґрунті хронічних запалень не туберкульозного походження, після операцій та травм черевної порожнини, крім форм, ускладнених гнійними процесами, та форм у фазі загострення запального характеру.
Протипоказання, які виключають направлення хворих із захворюваннями органів травлення на курорт Моршин є:
<li>рубцеве звуження стравоходу, кишок з порушенням прохідності, структура загальної жовчевої протоки та протоки жовчного міхура;
<li>виразка шлунку та дванадцятипалої кишки у фазі загострення;
<li>гастрити регідні, антральні, а також поліпи шлунку, хвороба Менетріє (гіпертрофічний гастрит);
<li>ускладнення після операції на шлунку;
<li>енетероколіт з вираженим порушенням травлення, виснаження;
<li>хронічна дизентерія, неспецифічні виразкові коліти, хронічний коліт з численним виразковим або ерозійним процесами в прямій та сигмовидній кишці, виявленими при ректоскопії, а також кровоточивий геморой, поліпоз кишківника;
<li>часті та важкі приступи жовчнокам’яної хвороби з проявами активної інфекції;
<li>цирози печінки;
<li>усі форми жовтяниці.
</ul>
І на звершення, пам'ятайте, що внутрішній прийом Моршинської мінеральної води, як і інших лікувальних пляшкових вод рекомендується не частіше двох раз у рік, тобто, через шість місяців після повернення з курорту.
На жаль, інфраструктура курорту Моршин далеко не найкраща.